5 wskazówek jak czytać książki w języku angielskim.

Jeśli lubisz książki na pewno nie raz przeszło Ci przez myśl, że wspaniale byłoby łączyć przyjemne z pożytecznym i czytać w języku angielskim. Kto by nie chciał zdziwić się za jakiś czas, że jego język się miarowo poprawia? Dodatkowo, jakże kusząca byłaby możliwość przeczytania swoich ulubionych książek w przyszłości w oryginale? O zaletach można by pisać długo, ale ważniejsze wydaje się pytanie: “jak to zrobić, żeby się nie zniechęcić?” Skoro, właściwie każdy by chciał to, czemu tylko niektórym to wychodzi? Próbując rozwikłać tę zagadkę postanowiliśmy zapytać o rady naszych klientów i sympatyków i na tej podstawie napisać kilka porad.

5 wskazówek dla osób zaczynających czytać książki w języku angielskim:

1. Wybierz książkę, którą uwielbiasz czytać po polsku. Jeśli znasz ją praktycznie na pamięć - tym lepiej. Czytaj ją wielokrotnie. Tym sposobem nie zniechęcisz się i łatwiej przyswoisz słowa i zwroty. Książki które “powinieneś/powinnaś” przeczytać zostaw na później.

2. Komiksy czy książki dziecięce są też dobre na początek.

3. Zrozum, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz znał każdego słowa ale dopóki rozumiesz kontekst wszystko jest jak najbardziej w porządku.

4. Nie bój się sprawdzać słów w słowniku, ale również na tym nie utknij. Czasem zgadywanie jest równie dobre jak sprawdzanie, a zawsze zabawnie jest odkryć sporo później, że dane słowo znaczy coś kompletnie innego.

5. Przeplataj czytanie ze słuchaniem audiobooków albo czytaj i słuchaj równocześnie. Nie zapomnij też o innych kontaktach z językiem.

Na koniec ciut nieoficjalnie: "Wybierz książki o których nie powinna się dowiedzieć Twoja mama."

Powyższe porady są oparte na wskazówkach naszych klientów. Więcej znajdziecie Państwo pod tym postem na facebooku. Szczególnie dziękujemy Marcie Tomczyk, Veikko Suvanto, Oldze Jagiełło-Nowackiej, Marcie Jabłońskiej, Anda Bologa i wszystkim, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Dajcie nam znać czy ten artykuł był pomocny i powodzenia w czytaniu książek w obcych językach!

1 komentarz do: “5 wskazówek jak czytać książki w języku angielskim.

  1. Super! Polecę moim uczniom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *